Rezervace hotelu +420 224 246 548

Rezervace zájezdu +420 777 074 804

Cestujte s námi
ZA EXOTIKOU

Úvodní strana » Hotely Karibik » Playa del Carmen

Playa del Carmen

Bývalá zapadlá rybářská víska PLAYA DEL CARMEN (nebo jen Playa) si podle Guinnessovy knihy rekordů v několik posledních letech vybudovala dvouznačnou pověst nejrychleji se rozvíjejícího a expandujícího města na světě. Je drahá a svými nedostatečnými kapacitami naprosto nestíhá uspokojit požadavky turistů, kteří sem jezdí trávit buď celou dovolenou, nebo sem zavítají na jednodenní výlet z Cancúnu. Negativním důsledkem této popularity je, že hlavní pěší zóna Avenida 5 (nebo také Quinta) táhnoucí se zhruba jeden blok od moře, bývá často přecpaná lidmi postávajícími u stánků se suvenýry, v kavárnách a restauracích není k hnutí a butiky s letní módou praskají v švech. Od té doby, co se v Playa usadily také tři největší americké fastfoody McDonalds, Burger King a TFI Friday, ztratila Playa svůj osobitý charakter a stává se z ní klasické unifikované letovisko dle floridského vzoru. Nicméně zdejší pláže pořád patří k nejkrásnějším z celého pobřeží a bělostný písek i průzračná voda určitě vyváží veškeré nepříjemnosti, které budete muset v Playa zkousnout. Korálová bariéra je tu skoro stejně pestrá jako u Cozumelu, čehož jsou si dobře vědomy i potápěčské kluby, které tu nabízejí pestrou paletu nejrůznějších kurzů a výprav.

 

Jídlo

O restauracích se dá říci totéž, co o hotelích. Je jich tu tolik, že je můžete sotva stihnout obejít všechny. I když kvalita jídla je veskrze na velmi dobré úrovni (zvláště italské speciality tu patří k nejlepším široko daleko), ceny už tak radostné nejsou. Pěší zóna na Avenidě 5 je celá obstavěná stolky, lavicemi, židlemi a slunečníky, kde si můžete dát pizzu, těstoviny, hamburger, hranolky nebo vegetariánskou dobrotu, prostě na co si vzpomenete, ale pokud počítáte každé peso, budete se asi muset spokojit s místními jídelnami, kde vám připraví tacos nebo comidu corriente. Čím dál od moře, tím jsou restaurace levnější, stejně jako všechno ostatní. Nejhezčí jsou samozřejmě podniky přímo na pláži, kde vám mezi prsty skřípe jemný písek, na talíři voní čerstvá ryba a ve sklence žbluňká osvěžující margarita. Vyplatí se koukat na cedulky s reklamou na happy hour.

 

Bary a noční život

Po Playa del Carmen můžete bloumat klidně až do noci. Stačí si dobře načasovat sled „Happy Hours“ v jednotlivých barech a pak už můžete jen sednout, popít a šup k další barové stoličce. Méně zkušeným flamendrům doporučujeme usednout někde na hlavní třídě a zaposlouchat se do zvuků noci, která zní v rytmu salsy, reggae a klasiky 70. let.

 

Doporučujeme tyto hotely

​​​​​​

praktické informace pro pobyt

 

OHLASY

Alexander: Jeste jednou Ti touto formou dekujeme za pripravu a provedeni krasne a informativni cesty po Mexiku. Bylo to s Tebou SUPER, cesta se vydarila! Moc jsme si to uzili, jsme velice spokojeni!

Renata Ž.: vše proběhlo bez problémů. Hotel Dreams je úplně perfektní. Děkujeme za doporučení.

Stáňa M.: Zájezd byl nádherný. Vše bylo ok hlavně díky Milanovi Štěpánkovi, který byl opravdu bezva průvodce a parťák. Vše vyšlo, počasí bylo perfektní, moře nádherné zejména pod hladinou, jídlo vynikající, památky a příroda fascinující atd.

Stanislav Š. děkujeme za hotel Los 40 Caňones, Mahahual je úžasné místo!

Martina K.: Ještě jednou bych ráda poděkovala - samozřejmě i jménem Jindry - za krásné zážitky. Prohlížím fotky - nasekala jsem jich 1500 a je mi líto při jejich třídění jakoukoliv smazat.