Rezervace hotelu +420 224 246 548

Rezervace zájezdu +420 777 074 804

Cestujte s námi
ZA EXOTIKOU

Úvodní strana » Poznávací zájezdy » Velká cesta Mexikem

Velká cesta Mexikem - BESTSELLER

Tato cesta je základem naší nabídky. Ve všech ohledech předčí očekávání návštěvníků. Koloniální města, nádherná příroda, unikátní historie, příjemní lidé, fantastické koupání a vynikající kuchyně. To vše v množství a na takovém prostoru, že se cítíte být spíš cestovatelem, než turistou. Program tohoto zájezdu je pestrý, intenzivní a navržen tak, abyste se během 14ti dní pobytu dozvěděli co nejvíce. To se samozřejmě týká i skvělé mexické kuchyně, kterou vás s chutí bezpečně provedeme. 

7 památek chráněných UNESCO, koupání v Tichém oceánu a báječném Karibiku

PROGRAM:

1. den: odlet z Prahy s asistencí průvodce. Přílet do Mexiko City ve večerních hodinách, poté ubytování v hotelu, který leží v centru města.

2. den: Po snídani prohlídka centrálního náměstí s metropolitní katedrálou,  vykopávkami aztéckého obřadního centra Templo Mayor a prezidentským palácem s nástěnnými malbami od velikána mexické kultury Diego Rivery. Krátký průjezd hlavní třídou do  Antropologického muzea, které soustředí nejlepší sbírky předmětů předkolumbovských kultur z území Mexika na světě. Odpoledne asi 50 km za město k pozůstatkům monumentálního starověkého města Teotihuacan (přezdíváno město bohů). Čas na oběd a krátký odpočinek. Společná prohlídka centra, které bylo opuštěno o několik století dřív, než se vlády okolního území ujali Aztékové.

3. den: Ráno odjezd do města Puebla kolem známých sopek Iztaccíhuatl a Popocatépetl se zastávkou na speciální snídani v horách. Prohlídka centra, které si dochovalo koloniální půvab díky více než 70 kostelům a množství dalších historických staveb, jejichž fasády jsou zdobeny barevnými, ručně malovanými kachličkami. Při odpoledním přesunu do města rukodělné tvorby a tradic Oaxaca, zastávka v biosférické rezervaci Tehuacan s mnoha druhy kaktusů. K večeru ubytování v hotelu a příjemná večeře ve stále živém městě.

4. den: Po snídani návštěva vyjímečného kultovního centra údolí Oaxaca, které vybudovala kultura Zapotéků. Dochované struktury staveb a pradávných reliéfů spolu s unikátní polohou na plošině kopce Monte Alban přináší opravdu mimořádný zážitek. Následuje prohlídka okolních údolí se zastávkou na plantážích agave, kde se vyrábí stále oblíbenější mexická “kořalka s červem” Mezcal. Také čas na oběd s možností ochutnat místní speciality. Odpoledne návrat do města, prohlídka podmanivého centra Oaxaca s kostelem Santo Domingo, množstím galerií, vyhlášených tržnic s kávou a čokoládou, nebo volno k nasávání rušné atmosféry.

5. den: Brzy ráno přejezd (se zajímavými zastávkami cca 8 hodin) přes krásné pohoří Sierra Madre del Sur velmi rozmanitou krajinou k nejkrásnějším plážím pobřeží Tichého oceánu. V odlehlých oblastech okolo rybářského přístavu Puerto Angel, dosud málo zasažených cestovním ruchem se nachází ideální místo pro odpočinek a načerpání energie. Ubytování v rodinném hotýlku na písečné pláži s výtečnou restaurací pro ochutnání ryb a jiných mořských tvorů. Odpolední relaxace.

6. den: Celý den můžete strávit na krásné pláži, ale ještě lepší je vyrazit na fakultativní výlet do nedaleké, na 100% přírodní rezervace. Procházka po nekonečné pláži, kam připlouvají klást vejce mořské želvy, potom pramicí mezi mangrovový porost za krokodýly, leguány a vodním ptactvem. A během odpoledne se ještě do sytosti nabažíte teplého oceánu s příbojovými vlnami, který skýtá nádherné koupání, zábavu a úchvatnou podívanou od úsvitu do soumraku.

7. den: Ještě jeden den v „tichomořských lázních“ a další nabídka mimořádného zážitku. Brzy ráno bude pro zájemce připraven výlet člunem na oceán za pozorováním mořských živočichů (delfínů, želv a případně velryb) a členitého pobřeží.  Možnost rybaření je vzrušující a nabízí příležitost po přípravě vlastního úlovku tu nejčerstvější pochoutku. Plavání a šnorchlování v krytých zátokách je opravdovým balzámem. Odpolední loučení s oceánem není snadné, ale čekají další krásná místa. V podvečer příjezd do Tehuantepec k přenocování.

8. den: Ráno pokračuje putování do magického státu Chiapas a jeho tradiční indiánské metropole San Cristobal de Las Casas s bohatou kulturní scénou. Cestou zastávka u monumentálního kaňonu Sumidero. Vyhlášená přírodní atrakce na vodnaté řece Grijalva nabízí možnost skvělého výletu motorovým člunem mezi dech beroucími skalisky vysokými až 1000 m. Přírodní park je domovem krokodýlů, vodního ptactva a opic. Odpoledne ubytování v centru San Cristobalu, výborná restaurace na pozdní oběd a procházka malebným centrem koloniálního města vysoko v horách.

9. den: Po snídani návštěva pestrobarevného trhu s množstvím exotického ovoce, zeleniny, koření a květin. Potom autobusem do částečně autonomních indiánských obcí San Juan Chamula a Zinacantan, kde se díky dřívější izolaci dosud vyskytuje tradiční způsob života, oděvů a náboženství. Podle aktuální situace ochutnávka místní jednoduché kuchyně a pěší výstup na posvátný kopec Santa Cecilia. Odpoledne návrat do města, volný čas k prohlídce pěší zóny s voňavými kavárnami, obchůdky a rušným životem.

10. den: Po snídani odjezd směr Palenque. Panoramatická cesta přes hory hustě osídlené přímými potomky Mayů.  Odpoledne strávíme u efektních kaskád Aqua Azul, kde se tyrkysově modrá voda pění na množství malých či větších vodopádech a lagun. Podle situace možnost výletu podél řeky k mohutným vodopádům s doprovodem místního indiána, nebo „jen“ procházky po okolí a osvěžující koupání v kouzelné  „modré vodě“ protékající bujnou tropickou vegetací. Odpolední oběd v přírodě a sjezd do města Palenque k noclehu.

11. den: Po snídani další z vrcholů poznávání Mexika. Prohlídka starých mayských chrámů v Palenque – jedny z nejkrásnějších pyramid tzv. „Mundo Maya“  mayského světa. Známé stavby Palácio a Chrám Nápisů, dnes obklopeny okolní džunglí, která pohltila „zbývalých“ 98% města, vytváří unikátní atmosféru symbiózy starověké architektury a deštného pralesa. Záhady vzestupu a pádu této civilizace lákají vědce i cestovatele z celého světa. V okolní džungli možná spatříme opice, tukany a papoušky. Poté přesun přes poloostrov Yucatán k pobřeží Karibiku. Pozdě večer ubytování v hotelu v Tulumu.

12. den: Celý den volno u blankytných vod Karibského moře. Bílé písečné pláže,  kokosové palmy a hřejivé slunce, to je kýč, který snad neomrzí. Koupání s výhledem na pyramidy Tulum, procházky po dlouhé pláži, nebo možnost nahlédnou pod hladinu u nedalekých korálových útesů, které jsou 2. největší na světě. Individuální prohlídka starověkého města Tulum, jehož atraktivní pyramidy byly vystavěny na útesech karibského pobřeží. Na večeři do výborné restaurace s bohatým výběrem masa a mořských plodů. 

13. den: Ještě jeden den na nejkrásnějších plážích Karibiku.  Možnost výletu k některé z „cenote“ (podzemní krasové studni) s osvěžujícím koupáním, nebo příjemného lenošení a odpočinku. Návštěva krasové jeskyně zatopené sladkou vodou je opravdovým zážitkem a stále víc vyhledávanou atrakcí. Odpoledne přejezd do poklidného městečka Valladolid, oběd tentokrát z tradiční Yucatánské kuchyně a nocleh.

14. den: Po snídani pokračuje poznávání Yucatánského poloostrova. Cestou k Mexickému zálivu střídají malé vesničky pole s cukrovou třtinou či papájou. Na pobřeží nás čeká výlet do unikátní přírodní rezervace Río Lagartos. Hlavní atrakcí této lokality je pozorování kolonie růžových plameňáků, ke kterým se dostaneme mělkou zátokou lemovanou mangrovovými porosty pelikány, ibisy, volavkami a dalšími živočichy. Součástí výletu může být Mayská lázeň v bahně plném minerálních látek. K obědu ještě mořské plody? Návrat do vnitrozemí a ubytování v hotelu poblíž Chichén Itzá.

15. den: Po snídani společná prohlídka starověkého Chichén Itzá, nejvýznamnější a nejnavštěvovanější archeologické zóny na poloostrově Yucatán, která byla zařazena mezi 7 novodobých divů světa. Pyramidy zasvěcené kmenovým bohům, hřiště na pelotu, observatoř, velká obětní studně „cenote“, chrám bojovníků a mnoho dalších staveb bylo rekonstruováno z centra významného mayského města. Odpoledne přesun na letiště do Meridy, odlet do Mexico City a návazně let do Evropy.

16. den: přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

 

Cena zájezdu: 84.990,- Kč

zahrnuje: letenky pravidelnými linkami v základní knihovací třídě, všechny transfery, 13x snídaně, služby českého průvodce, 14x hotel 3-4*

nezahrnuje: stravu mimo snídaně, vstupy (cca 40,-USD), fakultativní výlety (cca 50,- USD) a spropitné. Výdaje za tyto položky pokryje min. ekvivalent 400,- USD.

 Doprava: letecky z Prahy pravidelnou linkou AF nebo KLM a dále pohodlným klimatizovaným autokarem, který je k dispozici po celou dobu zájezdu

Ubytování: ověřené hotely s důrazem na vhodnou polohu kategorie 3-4*

 

 

 

 

OHLASY

Alexander: Jeste jednou Ti touto formou dekujeme za pripravu a provedeni krasne a informativni cesty po Mexiku. Bylo to s Tebou SUPER, cesta se vydarila! Moc jsme si to uzili, jsme velice spokojeni!

Renata Ž.: vše proběhlo bez problémů. Hotel Dreams je úplně perfektní. Děkujeme za doporučení.

Stáňa M.: Zájezd byl nádherný. Vše bylo ok hlavně díky Milanovi Štěpánkovi, který byl opravdu bezva průvodce a parťák. Vše vyšlo, počasí bylo perfektní, moře nádherné zejména pod hladinou, jídlo vynikající, památky a příroda fascinující atd.

Stanislav Š. děkujeme za hotel Los 40 Caňones, Mahahual je úžasné místo!

Martina K.: Ještě jednou bych ráda poděkovala - samozřejmě i jménem Jindry - za krásné zážitky. Prohlížím fotky - nasekala jsem jich 1500 a je mi líto při jejich třídění jakoukoliv smazat.