Rezervace hotelu +420 224 246 548

Rezervace zájezdu +420 777 074 804

Cestujte s námi
ZA EXOTIKOU

Úvodní strana » Poznávací zájezdy » Mexiko-Guatemala Adventure

MEXIKO, BELIZE, GUATEMALA, HONDURAS

 

Zábavná cesta po 4 středoamerických zemích s mnoha odlišnostmi, které ale spojuje unikátní historie - mayská kultura. Odpočinek na karibském pobřeží, největší korálový útes na severní polokouli, atmosféra koloniálních měst, rozmanitá příroda různých klimatických pásem a hlavně bezprostřední kontakt s životním stylem jejich obyvatel. Zajímavé pokrmy, tropické ovoce, delikátní káva a nejlepší rum na světě zpříjemní poznávání pro nás tak vzdáleného světa.

Vyhlídka na Atitlan

PROGRAM:

1. den: letecky z Prahy s mezipřistáním do mexického Cancunu. V podvečer místního času s časovým  rozdílem -6 hodin již zbyde čas jen na transfer do hotelu a večeři.

 

2. den: snídaně, přesun na archeologickou zónu Chichen Itza. Tento novodobý div světa je jedním z center mayské kultury, archeology považované za nejpokročilejší v Americe. Tajuplné místo uprostřed Yucatánu je výjímečné prolínáním stavebních slohů. Rozsáhlému aerálu dominuje skvostná pyramida Kukulkan, chrám bojovníků, observatoř a palác jeptišek. Obřadní cenote napoví, co vše muselo být obětováno bohu deště. Oběd nabídne příležitost ochutnat Yukatánskou kuchyni. Odpoledne cesta do pobřežního Tulumu se zastávkou v koloniálním Valladolidu.

 

3. den: snídaně, celodenní relax na pláži. Bílý “klimatizovaný” písek, slunce, koupání v blankytných vodách Karibského moře a odpočinek ve stínu palem. Pro aktivnější příležitost domluvit šnorchlování, nebo potápění u nedalekých korálových útesů. Během dne individuálně prohlídka přilehlých pyramid Tulum, malé rozsahem, ale atraktivní svojí polohou. Večer do výborné restaurace s nabídkou mořských plodů.

 

4. den: snídaně, transfer na hranice s Belize. Cestou zastávka na koupání v průzračné vodě Cenote Azul. Od hranic pozemní dopravou do Belize City, potom lodí z na korálový ostrov  Caye Caulker. Malý ostrůvek s karibskou směsicí obyvatel a průměrnou roční teplotou 28°C je oblíbenou turistickou destinací od 70. let min. století, kdy cestu do těchto oblastí prošlapávali dalším cestovatelům Hippies.

 

5. den: snídaně v některé z hospůdek, pak program dle libosti. Pro milovníky podmořského života je plánován opravdu výjimečný fakultativní výlet. Skvělá plavba pohodlným katamaránem, bezpečné šnorchlování na několika lokalitách korálových zahrad, s hejny ryb, rejnoků, želvy a pro člověka neškodní “kočičí žraloci”. Odpoledne návrat v rytmu Reggae. Západ slunce je zde dokonalý kýč, ale uličky ostrova nabídnou po setmění ryzí karibskou atmosféru. Hudbu, úsměv, voňavé grilování a míchané nápoje s kostkou ledu.

 

6. den: snídaně, lodí zpátky na pevninu. Cestou do Guatemaly se zastavíme u jedné z nejhezčích malých ZOO na světě, orientované výhradně na původní místní faunu. V „přírodním“ prostředí zde chovají různé druhy opic, ptáků, tapíry a jaguáry, které ve volné přírodě nemáte šanci vidět. K večeru příjezd k jezeru Petén Itza, jehož ostrovní město Flores, je základnou k návštěvě nejvýznamnější mayské archeologické zóny Tikal.

 

7. den: snídaně, návštěva Tikal – monumentální Máyské archeologické naleziště. Poutavá prohlídka přes tisíc let starých chrámů a dobrovolný výstup na vrcholy až 70 metrů vysokých pyramid, jež vykukují nad okolní přírodní rezervaci. V bujné džungli lze zahlédnout nosály, opice, tukany a papoušky. Využijeme atrakci cestování v korunách stromů – canopy tour? Odpoledne zastávka na oběd a pak přesun asi 4h nenáročným terénem do tropické oblasti Rio Dulce.

 

8. den: snídaně u řeky Rio Dulce. Odpočinek v lůně tropů, koupání a pozorování kolonií vodního ptactva. Fakultativně výlet motorovým člunem, který nás provede od největšího jezera Guatemaly Izabal, až do přístavního městečka Livingston, známého svou neobvyklou směsicí obyvatel a jejich kultury. V klidných meandrech řeky uvidíte komunity žijící na vodě, obklopené horami a džunglí. Z přístavu projdeme pár ulic k pobřeží, abychom si udělali obrázek o životě karibského zapadákova. Ještě na skok do některého z barů a jedeme zpátky.

 

9. den: po snídani zamíříme do Hondurasu. Jen pár kilometrů od hranic nás čeká mayské starobylé město Copán, které ohromí množstvím dochovaných soch vládců. Unikátní  schodiště nápisů je na seznamu kulturního dědictví lidstva. Copán je pro bohatost dochované výzdoby nazýván Paříží mayského světa! Ubytování v nedalekém městě Copán Ruinas s dlážděnými uličkami a příjemnou venkovskou koloniální atmosférou. Na malé pěší zóně najdete krámky s honduraskou kávou a doutníky.

 

10. den: snídaně a zpátky do Guatemaly. Dnes míříme do horského městečka Cobán v samotném středu hlavní oblasti guatemalské produkce kávy. Cestou zastavíme v nároním parku Biotopo Quetzal, který se rozkládá v nadmořské výšce od 1500 do 2305 metrů na ploše 1017 ha a chrání primární horský mlžný les. Procházka mlžným pralesem s množstvým bystřin, lián, orchideí a kapradin. Podaří se nám zahlédnout posvátného ptáka máyů v jeho přirozeném prostředí? K večeru příjezd na hotel.

 

11. den: po snídani se vydáme na cestu přes turisty málo navštěvované hornaté oblasti. Časté zastávky na fotografování panoramat, vesnických hřbitovů, lokálních trhů apod. Odpoledne zastávka v kultovní obci Chichicastenango. Tradiční oděvy a způsob života, strhující obchodní ruch v ulicích této aglomerace vás překvapí. Dominantou obce jsou schody kostela Santo Tomas, které jsou svědky obřadů a rituálů místních šamanů. Večer příjezd do městečka Panajachel, na břehu mýty opředeného jezera Atitlan.

 

12. den: snídaně s nádherným výhledem na jezero věčného jara, obklopené třemi sopkami. Fakultativně panoramatická plavba lodí se zastávkami v domorodých vesnicích. Čekají nás pestrobarevné trhy textilu, voňavá čokoláda a ochutnávka jedné z nejskvělejších káv, která se pěstuje na svazích vulkánu San Pedro. Velmi osvěžující je i krátká procházka po břehu jezera. Najdeme svatyni Maximona chránícího mayský lid v legendární vesnici Santiago?

 

13. den: po snídani přejezd do ikonické perly země Antigua Guatemala. Na každém kroku můžeme obdivovat šarm koloniální architektury bývalého královského města. Četné rozvaliny mohutných církevních staveb zničených silnými zemětřeseními jsou atrakcí pro návštěvníky a mementem energie přírodních sil. Elegantní obchůdky a galerie, kavárny a stylové restaurace potěší oko, ale i další smysly. Okolní vulkány Agua, Fuego, a Acatenango dotváří dynamické panorama města. Znamenitý guatemalský rum Zacapa nechutná nikde lépe!

Fakultativně výlet na na aktivní sopku Pacaya, kde je za příznivých podmínek možnost přiblížit se k tekoucí lávě.

 

14. den: snídaně, snad ještě pár hodin volna a podle letového řádu transfer na letiště v Guatemala City.

 

15. den: návrat do Prahy 

 

Fotogalerie: 

 

 

 

 

OHLASY

Alexander: Jeste jednou Ti touto formou dekujeme za pripravu a provedeni krasne a informativni cesty po Mexiku. Bylo to s Tebou SUPER, cesta se vydarila! Moc jsme si to uzili, jsme velice spokojeni!

Renata Ž.: vše proběhlo bez problémů. Hotel Dreams je úplně perfektní. Děkujeme za doporučení.

Stáňa M.: Zájezd byl nádherný. Vše bylo ok hlavně díky Milanovi Štěpánkovi, který byl opravdu bezva průvodce a parťák. Vše vyšlo, počasí bylo perfektní, moře nádherné zejména pod hladinou, jídlo vynikající, památky a příroda fascinující atd.

Stanislav Š. děkujeme za hotel Los 40 Caňones, Mahahual je úžasné místo!

Martina K.: Ještě jednou bych ráda poděkovala - samozřejmě i jménem Jindry - za krásné zážitky. Prohlížím fotky - nasekala jsem jich 1500 a je mi líto při jejich třídění jakoukoliv smazat.