Rezervace hotelu +420 224 246 548

Rezervace zájezdu +420 777 074 804

Cestujte s námi
ZA EXOTIKOU

Úvodní strana » Poznávací zájezdy » Mexico norte/Severní cesta

Mexico Norte - Nespoutaná země

MOTÝLI • TAXCO • XOCHICALCO • MĚDĚNÝ KAŇON • BAJA CALIFORNIA • VELRYBY

 

Že jste už v Mexiku byli? Jistě ne všude. Tahle cesta je pro všechny, kdož chtějí poznat víc, než jsou hlavní  turistické atrakce. Zimoviště miliónů Monarchů stěhovavých, krásu horského města, které vyrostlo kolem nejbohatších stříbrných dolů, putování vlakem skrze monumentální pohoří a průzkum unikátní krajiny jihu Kalifornského poloostrova, který odděluje od pevniny životem kypící Cortézovo moře. Pojeďte s námi zjistit proč je nazýváno největším akváriem světa! Divoká příroda, bezprostřední kontakt s lidmi a živočichy v jejich přirozeném prostředí nasytí vaše vjemy množstvím nevšedních, a hlavně autentických zážitků.

 

1. den Odlet z Prahy. Přílet do Mexiko City ve večerních hodinách, poté ubytování v hotelu , nocleh.

2. den ráno přes město Toluca do biosférické rezervace Santuario Mariposa, kde v zimním období přilétají po milionech motýli Monarchové, aby zde po téměř 4000 km dlouhém letu z USA a Kanady přezimovali. Do jejich bezprostřední blízkosti se dostaneme asi hodinovou procházkou. Odpoledne návštěva jednoho z center aztécké říše Teotenango s pyramidovými platformami, paláci a hřištěm na míčovou hru, které bylo založeno asi před 1500 lety. Večer se ubytujeme ve stylovém hotelu v blízkosti centra "stříbrného“ města Taxco. Pueblo Magico - jedno z magických mexických měst.

3. den  Po snídani procházka křivolakými ulicemi s množstvím obchůdků a dílen se stříbrem. Cílem bude tržnice s nejčerstvějšími surovinami a pokrmy, která je vždy pastvou pro oči. Odpoledne navštívíme nádherné a přesto málo navštěvované archeologické naleziště Xochicalco. Zimní dny jsou kratší i v Mexiku, ale když to vyjde,  zastavíme ještě v romantickém městečku  Tepoztlán obklopeném krásnými horskými scenériemi. v podvečer návrat do hlavního města, nocleh.

4. den  dopoledne prohlídka zajímavostí jednoho z největších měst na světě. Metropolitní katedrála, pozůstatky obřadních staveb Aztéků Tempo Mayor, prezidentský palác Palácio Nacional, kde jsou k vidění slavné nástěnné malby Diega Rivery. Transfer na letiště, pak asi 2 hodinový přelet na sever do města Chihuahua. Transfer do hotelu, prohlídka centra a obchodů s kovbojskými botami a klobouky.

5. den       ráno odjezd pohodlným ikonickým vlakem „El Chepe“, http://www.chepe.com.mx/ jehož plošiny mezi vagóny a nízká rychlost nabízejí jedinečnou možnost k pozorování okolí a fotografování. Naše první zastávka městečko Creel, které leží v horách poblíž gigantického měděného kaňonu Barranca del Cobre. Odpoledne, ubytování a výlet k vodopádům.

6. den       celý den poznávání okolních krás a zajímavostí, skalních a lesních unikátů. Cílem  bude jezero Arareco, bizardní skalní útvary v údolí hub a velkolepé údolí jeptišek. V této nádherné horské krajině jsou roztroušeny osady příslušníků kmene Tarahumaras. Primitivní dřevěné obydlí, často budované pod skalními převisy. Nás však čeká nocleh v  pohodlném hotelu s panoramatickou vyhlídkou.

7. den       Už samotná terasa hotelu skýtá  nádherný výhled na reliéf měděného kaňonu. Z Divisadero se však můžete vydat po rozličných turistických cestách do dalších míst a kochat se monumentálním tichem. To občas přeruší euforické výkřiky lidí, kteří se vydali do nitra kaňonu na „Zip Line“ – nejdelší lanový skluz na světě s délkou 2650m. Při tom se uvolní spousta adrenalinu. Klidnější atrakcí dne však může být fakultativní výlet lanovou dráhou, nad hlubokými propastmi a následná procházka po jedné z plošin.

8. den       dopoledne se vypravíme na stanici vyhlížet náš vlak, kterým budeme pokračovat v putování horskou krajinou po železnici budované 100 let. Celkem 86 tunelů a 37 mostů napovídá o profilu trati a rozervanosti krajiny. Úžasné scenérie se střídají jedna za druhou a postupně klesáme z 2300 m n.m. téměř na úroveň hladiny Cortézova moře, ve státě Sinaloa. Konečná stanice je ve městě Los Mochis, ubytování v historickém centru.

9. den       Přesun na letiště a krátký přelet do La Paz na poloostrově Baja California, ubytování v blízkosti centra města. Odpoledne ještě výlet k některé z nedalekých pláží. Procházka, koupání a pozorování úžasných scenerií. V podvečer večeře v některé z restaurací na živé kolonádě v La Paz. Podle aktuálních klimatických podmínek rozhodne průvodce o realizaci jednotlivých výletů viz další dny.

10. den Fakultativní lodní výlet k ostrovu Isla Espiritu Santo, který je součástí přírodní rezervace chráněné UNESCO. Mimořádná příležitost k pozorování vodního , ptactva, rejnoků, lvounů a třeba i delfínů a velryb se už nemusí opakovat.  Šnorchlování, nebo plavání s hravými lachtany, odpočinek s lehkým obědem (salát z mořských plodů) v malebné zátoce.

11. den Fakultativní výlet do Todos Santos nám přiblíží malé bohémské městečko s uměleckou komunitou tentokrát na pobřeží Tichého oceánu. Okolní pláže s obrovskými příbojovými vlnami vybízejí  k dlouhým procházkám, ty chráněné skýtají možnost koupání, nebo také pozorování velryb. Odpoledne stojí za prohlídku a případně aperitiv  v restauraci slavného Hotelu California z megahitu kapely Eagles.

12. den Fakultativní výlet k Bahía Magdalena, kde se každoročně rodí stovky osmisetkilových mláďat plejtváka šedého. Tady si uvědomíte velikost Kalifornského poloostrova. Nejen díky cestování krajinou posetou vysokými kaktusy, ale také na břehu gigantické laguny odkud se na malých člunech vydáme co nejblíže obrovským kytovcům. Ti zde v bezpečných a klidných vodách zátoky učí své potomky v prvních týdnech života základním životním návykům. Nádherný zážitek, který se nikdy neomrzí!

13. den Dokonalou atmosféru pohody prodlouží výlet k zátoce snů - Bahia de los Suenos, návštěva unikátní restaurace s rozsáhlou  sbírkou vláčků bláznivého amerického miliardáře, která je součástí privátního hotelového resortu na jinak opuštěné pláži. Výborné jídlo, krásné prostředí, skvělé koupání s možností šnorchlování na korálovém útesu.

14. den Dopoledne ještě odpočinek ve sluncem zalitých ulicích La Paz. Jeho zátoka je však celoročně domovem žraloků velrybích,  kteří nejsou člověku nebezpeční. Přes svoji velikost 8-10 metrů se živí hlavně planktonem a nejsou rychlí plavci, takže si můžete troufnout plavat s nimi. Odpoledne odlet přes Mexico City do ČR.

15. den Přílet do ČR ve večerních hodinách.

 

Cena 105.500,- Kč zahrnuje:

letenka Mexico City – Chihuahua

letenka Los Mochis – La Paz

letenky La Paz – Mexico City

veškeré pozemní transfery

ubytování cestou 12x v hotelech kategorie 4*

13x snídaně

2x oběd

2x večeře

jízdenka vlak El Chepe

2 celodenní výlety v La Paz

služby česky mluvícího průvodce

 

Cena zájezdu nezahrnuje:

obědy a večeře mimo výše uvedených

výlet plavání s velrybími žraloky 50,-USD

výlet Espiritu Santo 90,-USD

příplatek za jednolůžkový pokoj: 22.000,-

vše co není výše specifikováno

 

Předpokládaný termín zájezdu: 27. ledna - 10. února 2024

PS: Chihuahua není jen pes...

Fotogalerie: 

 

 

 

 

OHLASY

Alexander: Jeste jednou Ti touto formou dekujeme za pripravu a provedeni krasne a informativni cesty po Mexiku. Bylo to s Tebou SUPER, cesta se vydarila! Moc jsme si to uzili, jsme velice spokojeni!

Renata Ž.: vše proběhlo bez problémů. Hotel Dreams je úplně perfektní. Děkujeme za doporučení.

Stáňa M.: Zájezd byl nádherný. Vše bylo ok hlavně díky Milanovi Štěpánkovi, který byl opravdu bezva průvodce a parťák. Vše vyšlo, počasí bylo perfektní, moře nádherné zejména pod hladinou, jídlo vynikající, památky a příroda fascinující atd.

Stanislav Š. děkujeme za hotel Los 40 Caňones, Mahahual je úžasné místo!

Martina K.: Ještě jednou bych ráda poděkovala - samozřejmě i jménem Jindry - za krásné zážitky. Prohlížím fotky - nasekala jsem jich 1500 a je mi líto při jejich třídění jakoukoliv smazat.